Osku - Sardas Ltd.Şti.

OSKU Taze Üzüm Koruma ve Depolama Ambalaj Malzemesi

Firmamız 1986 yılında Türkiye’ye ilk olarak sofralık taze üzümlerin hasat edildikten sonra soğuk hava depolarında uzun süreli muhafaza edilmesini sağlayan üzüm koruyucu kâğıtları getirmiştir. Bu alanda uzun yıllar boyunca sektördeki ihracatçılara tek başına hizmet vermiş olup halen pazarın önemli bir bölümüne hizmet vermeye devam etmektedir.

Günümüzde yaş meyve ve sebze sektöründe depolama kapasitesi ve altyapısıyla bir ihracat üssü haline gelmiş olan Manisa Alaşehir bölgesinde, o dönemde, bölgenin ilk ihracatçı girişimcisi olan Hüseyin Usluer’in de desteğiyle üzüm koruyucu kâğıtlar ilk kez firmamız tarafından Türkiye’ye getirilmiş ve taze üzüm depolamasında kullanılmıştır. Bu uygulama ile bölgede ortalama 4-5kg yaş üzümünden elde edilen 1kg geleneksel kuru üzüm ticareti, kendisinden daha yüksek getiri sağlayan yaş üzüm ihracatına dönüşmüştür. Böylelikle yaş üzümün kış aylarında da ihraç edilebilmesinden dolayı bölge ekonomisi ve Türkiye’nin tarımsal ihracat potansiyeline önemli katkılar sağlanmıştır.

Bu nedenle Manisa Alaşehir bölgesinde ihracatçı kimliğiyle 100’e yakın firma yaş üzüm ihracatında sağlanan artış ile ürünlerin depolanmasını sağlayan soğuk hava tesislerini inşa etmişler ve bu bölgedeki sabit sermaye yatırımlarını artırarak Türkiye’nin tarımsal ihracatında önemli rol oynamaya başlamışlardır.

OSKU ÜRÜN TİPLERİ
Emici Kağıtlar Üzüm Koruyucu Kağıtlar Üzüm Poşetleri
Euro Carry Slider
Max2 Poly Slider
Max3 Tesco
Standart
Packing Diagram of OSKU Grape Guard Products
1. Polyethilene Liner (Bag)
2. Paper Liner
3. Corrugated Cardboard or Paper Pad
4. Paper Liner
5. Wrapped or Packed Bunches (Using Poly Bags or Paper)
6. Paper Liner (Closed)
7. Two Sheets of Paper or Absorb Pad
8. Osku-Vid Grape Guard
9. Corrugated Cardboard