TOMRA Fresh Food - Sardas Ltd.Şti.

TOMRA FRESH FOOD

MEYVE VE SEBZE BOYLAMA MAKİNELERİ

Tomra Fresh Food global taze meyve endüstrisine hasat sonrası için entegre boylama ve tasnif makinaları ve hizmetlerini sağlamaktadır. Misyonumuz müşterilerimizin kazancını artırmak, operasyonel verimlilik sağlamak, akıllı ve kullanışlı teknolojileri kullanarak güvenilir ve istikrarlı bir meyve tedariğini sağlamaktır. Tomra Fresh Food bunları başarmak için Amerika, Avrupa, Güney Amerika, Asya, Afrika ve Avusturalya’da bölgesel ofisler ve üretim merkezlerine sahiptir.
 

Tomra Fresh Food olarak müşterilerimizi iş ortaklarımız olarak görmekteyiz ve Tomra Fresh Food ile ortaklık sektördeki en yüksek performanslı teknolojiye sahip olmak anlamına gelmektedir. Tomra Fresh Food işçilik maliyetlerini azaltan, verimi ve boylama doğruluğunu artıran, market standartlarına uygunluğu ve izlenebilirliği sağlayan boylama makinalarının dizaynını, kurulumunu ve bakımını gerçekleştirmektedir.

Tomra Fresh Food geleceğin paketleme tesisi teknolojisine öncülük etmektedir.

Tomra Fresh Food taze meyve endüstrisindeki gelişmelerde referans noktası bir firma olarak global iş dünyasında hızla büyümüştür. Şu an dünya çapında 400’den fazla kişiye istihdam sağlamakta ve 40’tan fazla ülkedeki müşterilerine meyve paketleme tesisi boylama makinası çözümleri sunmaktadır.

Tomra Fresh Food'un teknik üstünlüğü ve ticari başarısı üstün mühendislik ve dizayn konseptleri ile dünya çapındaki müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını eşleştirmesine dayanır. Paketleme tesisi çözümlerimiz sektörümüzdeki diğer aktörlerin takip edeceği standartları belirlemektedir.Bizi sektördeki diğer aktörlerden ayıran hususlar teknik inovasyonumuzun devamlılığı ve başarılı müşteri ilişkilerimizdir.

Tomra Fresh Food tasarımları her bir müşterinin kendine özel ihtiyaçlarına göre oluşturulur.

Tomra Fresh Food boylama hatları her yönüyle spesifik ihtiyaçlarınıza uyarlanır. Beslemeden işlemeye, paketlemeden paletlemeye tüm robotik aksamında, ekibimiz paketleme tesisinizi ve işletmenizi anlamak ve size en iyi çözümü bulmak için operasyonun her aşamasında sizinle dikkatle çalışacaktır.

Makinenizi kuran, onu geliştiren Tomra Fresh Food ekibidir.

Tomra Fresh Food boylama makinanızı kurmaktan sorumlu ekibimiz sizin için oluşturulmuş çözüme dair etraflı bilgi birikimine sahiptir cünkü makinanızı onu geliştiren aynı ekip kurar. Kurulum teknisyenlerimiz ve mekanik montaj ekibimiz kurulum sürecinde gerekecek her ekipmanı hazırlamak ve beklenmedik problemleri önceden tespit edip çözmek için her bir proje öncesinde kurulum yerleşkesine seyahat eder, nakliye öncesi kurulum alanında olur.

Tomra Fresh Food'un dünya standartlarında servisi ve desteği:

Tomra Fresh Food olarak inanıyoruz ki başarılı boylama ve paketlemenin sırrı sadece en yüksek teknolojiye sahip olmak değildir. Paketleme tesisinin en yüksek performansta çalışması için teknolojisi desteklenmeli, test edilmeli, bakımı yapılmalı, yazılım ve donanımı en üst seviyeye geçirilmelidir.

Tomra Fresh Food'un global servis ve destek ekipleri ağı Tomra Fresh Food boylama makinanızın en yüksek standartlarda ve performansta çalışmasına odaklanmıştır. 24 saat hizmet veren destek masamız olması bölgenizdeki ekibimizin sadece bir telefon kadar uzağınızda olduğu anlamındadır. Müşterilerimize lokal destek sağlayan bölgesel ofislerimiz ve kilit noktalarda partnerlerimiz bulunmaktadır.

Paketleme opsiyonlarımızı görmek için tıklayınız

Tomra Fresh Food Optik Kiraz Boylama Makinası'nın broşürünü görmek için tıklayınız
 
Ürün Tasnifi ve Boylamasındaki Yeteneklerimiz

Ürün tasnifi ve boylanması noktasındaki yetenek ve becerilerimiz Tomra Fresh Food’ın eksiksiz bir paketleme tesisi çözümü olup ve sektörümüzde öncü olan Spectrim , InVision2 ve Inspectra sistemlerini içermektedir. Bu inovatif sistemler paketleme tesislerinde boylama ve tasnif için gerek duyulan iş gücü ihtiyacını azaltır, ürün boylamadaki doğruluğu ve tutarlılığı bariz şekilde artırır.

Tartma Fonksiyonu

Tomra Fresh Food boylama makineleri her bir hattında 25 gr ile 2000 gr arasındaki meyvelerden saniyede 10-15 adetini tartabilen benzersiz bir elektronik tartma sistesine sahiptir.


 
Renk Boylama

Tomra Fresh Food Spectrim’in öğrenme kabiliyetli akıllı yazılımı sistemin ürün ve hasar tiplerini tanıyıp hatırlamasına ve bu şekilde tasnif ve ayıklama yapmasına olanak sağlar. Sistem her bir meyvenin farklı açılardan 30 taneye kadar resmini çekerek boylama ve hasar tespiti doğruluk oranlarını artırır.
 
Meyve İç Yoğunluk Analizi

Meyvenin çap ve ağırlık oranlarını analiz ederek ürünün iç yoğunluğunun bu çap ve ağırlığa uygunluğu Tomra Fresh Food’ın yoğunluğa göre seçme ve tasnif fonksiyonunu ortaya koymakta olup don hasarlarını, iç çürükleri ve şişik meyveleri tespit ederek tasnif ve boylama yapmaktadır.


 
Çap Boylama

Spectrim sistemi optik olarak her bir meyvenin çapını farklı açılardan çektiği resimlerle testip ederek yüksek bir çap boylama başarısı sunar.


 
Şekil Boylama

Spectrim sistemi meyveleri şekillerine göre başarıyla tasnif edererek paketlenmiş meyvelerin dış görünüşlerinde istikrar sağlar, istenmeyen dış görünüşteki meyvelerin farklı bant aracılığıyla ayrılmasını sağlar.


 
Dış Yüzey Hasarları Tespiti

Spectrim yüksek teknolojili kameralar ve gelişmiş yazılımını kullanarak meyvelerdeki çürük, çatlak, deforme, kuş/böcek zedelemesi gibi yüzey hasarlarını tespit eder.


 
İç Hasar Tespiti

Inspectra’nın kızılötesi sensörleri ile meyveleri şeker oranı değeri, iç hasarlar ve iç renge ilişkin boylamaya tabi tutarak paketlenmiş ürünün kalitesini artırır.


 

Cherry Case Study - Prima Frutta

Cherry Case Study - Columbia Fruit

Cherry Case Study - Chelan Fruit

Apple Case Study - Sun Orchard